Imprezy andrzejkowe w Polsce niemalże sięgają rangą Sylwestra. Chociaż zwykle przywiązujemy do nich nieco mniejszą wagę niż do świętowania Nowego Roku, nadal stanowią ważne towarzyskie święto. Okazuje się przy tym, że często nie mamy czego na siebie nałożyć. W końcu są ubrania, które niemal krzyczą o tym, na jaką okazję je założyć, tradycja andrzejkowa nie precyzuje tego, co nam wolno, a czego nie. Pewne zasady można jednak przyjąć. Oto pięć wskazówek, dotyczących andrzejkowych stylizacji:

Po pierwsze: w klubie

Kluby, z uwagi na to, że zapraszamy się do nich raczej z powodów nieformalnych, nie posiadają szczególnych wymogów „andrzejkowych”. Nim wybierzemy więc strój do klubu, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie, kto nas tam zaprosił. Znajomi z dawnych lat, a może współpracownicy? Jeśli to osoby nam bliższe, możemy trochę zaszaleć, z kolei z tymi, których znamy od niedawna, nie należy przesadzać. Ładna, stonowana sukienka w kolorze, w którym nie będziemy się wyjątkowo wyróżniać, będzie odpowiednia. W co się ubrać na zabawę andrzejkowąW zależności od rangi klubu, można też założyć spodnie i coś luźnego. Niektórzy organizują z okazji Andrzejek imprezy tematyczne, na których nosi się np. maski. Do maski, jeśli nie jest wymagany od nas dodatkowy strój, można założyć choćby małą czarną. Ta sprawdzi się zresztą na każdą podobną okazję i, czemu nie, można pokusić się na lśniący materiał, nawet na cekiny!

Po drugie: u rodziny

Tak to już jest, że większość z nas ma w rodzinie jakiegoś Andrzeja. Jeśli to daleki wujek albo kuzyn, niekoniecznie musimy stawić się na rodzinnej imprezie. Gorzej, gdy Andrzej to imię ojca lub teścia – wtedy nasza obecność na imieninach jest obowiązkowa. Na taką okoliczność najlepiej założyć to, co zwykle zakłada się podczas imprezy rodzinnej. Można tu doradzać ciemniejszą kolorystykę i coś eleganckiego, ale w rzeczywistości trudno powiedzieć jednoznacznie, co się nada. Każda rodzina ma swoją specyfikę, a jej członkowie będą akceptować inny, luźniejszy lub bardziej restrykcyjny, dress code.

Po trzecie: nie bądź zbyt elegancka

O ile czarna czy granatowa sukienka lub ładny komplet jak najbardziej pasują do okazji takich, jak Andrzejki, o tyle nie należy wybierać stroju zbyt wykwintnego. sukienka na zabawę andrzejkowąTo nie (zazwyczaj) kolacja przy świecach ani ślub. Zapomnij też o białych bluzkach – te nadają się bardziej na całkowicie oficjalne okazje i będziesz zanadto się w nich wyróżniać. Poza tym elegancki strój często krępuje ruchy, a tego przecież nie chcemy, gdy przyjdzie nam tańczyć.

Po czwarte: kombinezon

Na różnego typu uroczystościach kobiety często widuje się w sukienkach, jednak kombinezon wcale nie jest gorszym rozwiązaniem. Można nim nawet podkreślić wiele swoich atutów. Kombinezony dostępne są oczywiście w różnych kolorach i przeróżnym kroju. Niektóre posiadają głębokie dekolty – jak najbardziej można założyć je na imprezę andrzejkową. Z drugiej strony można pomyśleć też o bardziej stonowanych kombinezonach, a ekstrawagancję zastąpić wyrazistym kolorem, np. czerwonym. Załóż kombinezon zwłaszcza, jeśli zwykle wybierasz sukienki – Andrzejki to idealna okazja, by zaprezentować się wśród znajomych w czymś nowym!

Po piąte: dodatki

To impreza, więc i dodatki mogą być ciekawe i zwracające uwagę. Wcześniej wspomniano już o cekinach, ale są osoby, które wybitnie ich nie lubią. Im można polecić różne kolorowe dodatki, np. torby czy grube naszyjniki lub bransoletki. Dzięki temu strój wydaje się ciekawszy i zwraca uwagę na tyle, na ile można sobie tego życzyć podczas imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *